SCM Music Player.

Bohaterowie.

sobota, 1 sierpnia 2015

Part 273.

(….)
Kolejne dni mijały, Sweeney powoli z Nellie zakończył remont na piętrze, łącznie z szyldem, drzwiami, snującymi to co dzieje się za nimi, a nawet mini zasłonką, która nie ukazywała co dzieje się w gabinecie Sweeney’a. Mężczyzna ze swojej reszty pieniędzy przeznaczonej na remont udał się do drukarni, gdzie zostało dla niego wydrukowanych około 30 egzemplarzy ulotek z informacją o jego zakładzie, co niebawem zostało przez niego osobiście rozwieszone w okolicy Fleet Street i nie tylko. Tym bardziej, że mężczyzna wiedział, gdzie się z tym zaprezentować, by pozyskać klientów, a tym bardziej przy jakiś salonach, czy barach, gdzie mężczyźni nie wychodzili z nich szczególnie schludnie, a tym bardziej przy mieszkalnych kamienicach, gdzie mężczyźni nie tracili w domu czasu na golenie, bo połowa też niezbyt potrafiła to robić. Sweeney powoli zaczął swoją działalność na piętrze i do samego dnia konkursu na golibrodę na Piccadilly Circus. Klientów Todd nie miał wielu, lecz cieszył się, że w ogóle ktokolwiek przyszedł i nawet trafili się klienci z jego poprzedniego miejsca pracy, z czego był zadowolony, bo może dzięki temu rozniesie się plotka, że ma swój zakład i można do niego przyjść się ogolić i wyglądać przy tym schludnie.
Nellie pracowała w sklepie na dole, ze Sweeney’em może w ciągu dnia bardzo się nie widywała, bo była zajęta, on miał niezbyt dużo klientów, no ale jednak zjawiał się na dole i kiedy tu był, to wywieszał kartkę na drzwiach piętra, że jest na dole i żeby zajrzeć do sklepu Pani Lovett, wtedy on będzie miał pojęcie o nowym kliencie. Lecz niestety tak zdarzyło mu się tylko raz i w ciągu jednego dnia miał około piętnastu klientów, czyli jak na taki gabinet i osiem godzin pracy znacznie za mało, by dobrze zarobić. Kiery wieczorem więc przyjął ostatniego klienta i wycierał mu już powoli twarz wilgotnym ręcznikiem.
- Ile się należy Panie Todd? Będzie Pan tu jutro, znaczy będzie otwarty jutro zakład..? – Sweeney w tym czasie składał ręczniki do prania i odwrócił się do Pana Muray’a, który zaraz wyjmował sakiewkę z pieniędzmi.
- 10 funtów. Nie, jutro zakład jest nieczynny w związku z jutrzejszym konkursem na placu Piccadilly Circus. Ale później już pracuje normalnie. Ale jutro nic się nie stanie jak Pan nie przyjdzie, zarost nie urośnie, poza tym jest wieczór, zatem na jutro będzie Pan wyglądał jak po brzytwie.. oczywiście, jak po goleniu. – Pan Muray zaraz zapłacił należność Sweeney’owi, mężczyzna jeszcze przejrzał się w lustrze uśmiechnięty i odparł do golibrody.
- O zarost się nie martwię, po prostu lubię czasem z Panem pogawędził, poza tym odkąd Pan przestał pracować w zakładzie Satan’a przestałem tam chodzić, teraz pracuje tam taki młody knypek, niezbyt dokładnie goli, uczeń jakiś… No i życzę powodzenia i wygranej w jutrzejszym przedsięwzięciu.. a o której to się zaczyna? - Sweeney popatrzył na klienta i odezwał się po chwili, gdy nieco czyścił fotel dla swoich „pacjentów”.
- Hm, każdy gdzieś zaczyna, no ale jednak trzeba się trochę wykazać większą precyzją, niż co kawałek mieć reklamacje, że zarost nie został usunięty jak należy.. Dziękuję, a może powinienem nie zapeszać, nie wiem. Mimo to dziękuję, a zaczyna się w południe. Przyjedzie z kilkunastu golibrodów z różnych miejsc, także jutro o wszystkim się przekonam. Oczywiście, że korci mnie wygrana, ale kto wie kto to wygra. Ludzie czasem lubią działać, przeciwko komuś, jeszcze jak znajdzie się tam Turpin, a ma podobno być i czuwać nad przebiegiem konkursu. – Kiedy Muray chciał już zacząć mówić, wtedy do gabinetu z drugiej strony oczywiście, od wnętrza budynku, zajrzała Pani Lovett do mężczyzn i sądziła, że Sweeney jest już sam, a tu niespodzianka.
- Och, masz jeszcze klienta, dzień dobry Panu. Sweeney zejdź jak już skończysz pracę, dobrze? – Uśmiechnęła się delikatnie, a Sweeney zaraz przytaknął kobiecie na jej słowa, kiedy zaraz zniknęła za drzwiami. Todd uśmiechnął się do klienta i ten kontynuował, choć już powoli zbierał się do wyjścia, bo zakładał na siebie marynarkę i poprawiał apaszkę przy szyi.
- Chyba w czymś przeszkadzam, już znikam. Cóż to prawda, no ale jednak nie każdy skupia się na tym co ważne. Nie ma za co, liczę że Pan wygra. Nie żebym ja napierał jakoś , ja jedynie życzę Panu powodzenia. O Turpin… tego gdzie by nie zaniosło.. słyszał Pan, że awansował? To będzie klęska dla Londynu i okolic. Byle tylko w konkursie za bardzo łap nie maczał. Uciekam, dziękuję Panie Todd… i czekam na te próbki z woda kolońską, które Pan ma dostać… Miłego wieczoru Panie Todd. – Panie uścisnęli sobie na pożegnanie dłonie i Todd rzucił na koniec.
- O Turpinie słyszałem tak. Hm, okaże się co z tego wyniknie. Nie ma za co Panie Muray. Jeśli dostanę próbki, Pan dowie się o nich pierwszy. Dobranoc, ja także życzę miłego wieczoru. – No i po pożegnaniu się Muray opuścił gabinet Sweeney’a, ten natomiast w miarę szybko posprzątał w swoim zakładzie, zabrał ręczniki do prania i zbiegł zaraz na dół wewnętrznymi schodami do sklepu Pani Lovett, gdzie kobieta czekała już na niego z kolacją w jadalni, a on zaniósł właśnie ręczniki do łazienki i zaraz znalazł się w pomieszczeniu, gdzie kobieta.
- Hm.. jak uroczo.. Wybacz, że tak długo.. ale on zawsze lubi pogawędzić. – Zaraz oboje przysiedli do stołu i mężczyzna zaraz wlał soku w ich szklanki. – A Nellie zaraz kroiła zapiekankę i przekładała na ich talerze.
- Coś nam się należy z tego dnia, prawda? Wiem, wiem.. Sweeney, ale musisz odpocząć, jutro jest konkurs. A jako Twój wspólnik, przygotowałam kilka dokumentów, że pracujesz tu legalnie i byłam w urzędzie, zarejestrować wszystko, by w razie jakiś „Ale” co do konkursu, nikt nie mógł się doczepić, poza tym data jest cofnięta o dwa tygodnie wstecz. Poza tym.. Kochany Ty mój, była w sklepie, dziś.. Kobieta, która pytała o Ciebie, nie znam jej. – Nelie patrzyła na Sweeney’a podejrzliwie, kiedy ten napił się soku i omal nim nie zakrztusił.
- Tak, to prawda. Naprawdę? Dziękuję, więc teraz nie będzie już kłopotów w razie czego, hm..? Zastanawiam się jak jutro będzie wyglądał ten konkurs. Kobieta..? Ale nie rozumiem, czego chciała..? Ode mnie..? – Zmarszczył czoło i zastanawiał się o czym Nellie mówiła, powoli oczywiście jedli kolacje, w końcu nikt nie zamierzał rzucać talerzami, z powodu tego, że przyszła dziś do sklepu jakaś kobieta i pytała o niego.
- Tak, tak. Nie wiem, powiedziała, że bardzo Ci dziękuję, że uratowałeś ją od niechybnego czynu, czy coś takiego… i że jej „Króliczek” jest Ci wdzięczny za golenie… tak to zrozumiałam, cos mniej więcej takiego powiedziała… Może mi wyjaśnisz, o jakiego „Króliczka” chodzi… do tego jej „Króliczka”… - Nellie nadziała kawałek zapiekanki na widelec, niczym jakby chciała tak nadziać Sweeney’a. Oczywiście zachowywała spokój, lecz troszkę kuło ją w sercu, co dziś powiedziała obca dla niej kobieta, a do tego miała wrażenie, że Sweeney przed nią coś ukrywał. Mężczyzna westchnął i przełykając kawałek zapiekanki spokojne spoglądając na Nellie jakby z uniesioną lekko brwią.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy